Emocje, stres, adrenalina, a do tego wysoka temperatura powodują, że poszerzają się naczynia krwionośne. Powstaje dość nielubiany przez nas efekt, czyli rumiana twarz. Jest to reakcja naturalna, o ile naczynka obkurczą się, a zaczerwienienie zniknie. A co zrobić, gdy nie znika?
Jeśli nasza twarz w takich sytuacjach pozostaje przez długi czas czerwona, najpewniej mamy cienką i wrażliwą skórę. To cera naczynkowa, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie tylko stosowania konkretnych produktów kosmetycznych, ale i nierzadko wykonania zabiegów w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Cera naczynkowa nie jest chorobą, ale może dla nas stanowić problem estetyczny. Ponadto brak prawidłowej pielęgnacji powoduje, że z czasem możemy zacząć się zmagać z trądzikiem różowatym. To z tego względu należy zastanowić się nad swoją codzienną dietą, stosowanymi produktami kosmetycznymi, jak i zabiegami.
Cera naczynkowa wymaga wyeliminowania z kupowanych produktów kosmetycznych, substancji takich jak kwas witaminy A, mocznik, alkohol etylowy, aceton, mentol czy glikol propylenowy, bowiem ich zastosowanie może skutkować podrażnieniami.
Kosmetyki idące w parze z cerą naczynkową to płyny micelarne, peelingi enzymatyczne czy kremy, w których składzie znajdziemy przykładowo witaminy C i K, wyciąg z arniki górskiej czy też wyciąg z kasztanowca.
„Pajączków” na twarzy pozbędziemy się również fundując sobie zabiegi kosmetyczne: drenaż limfatyczny, ultradźwięki, jonoforezę, fototermolizę bądź laserowe zamykanie naczynek.
- Torebki wieczorowe damskie którą wybrać? - 16 spalio 2020
- Na jakie swetry się zdecydować w sezonie jesienno-zimowym? - 12 spalio 2020
- Damskie Torebki - 18 rugsėjo 2020