fbpx
https://codeengineers.com/pl/shop/2-x-x-1-x/artykuly-sponsorowane-SEO-portale-partnerow-polska
http://www.codeengineers.com/facebook/p22__obsluga_facebook_fanpage_nowy_sacz_prowadzenie_zakladanie_reklamy_malopolskie.html - Social Media Małopolskie - Prowadzenie fanpage Nowy Sącz
hurtowania artykułów biurowych niszczarki do biura Rexel http://dinero.pl/ Potrzebujesz nowego wyposażenia do swojego biura? Znajdziesz je na naszej stronie! Wiele produktów do wyboru, w tym niszczarki do biura Rexel, dzięki którym zbędne dokumenty znikną w mgnieniu oka.
Sukienka mama i córka w konkurencyjnych cenach na lulany.pl, zapraszamy. sukienka mama i córka https://lulany.pl/matka-corka-sukienki-2019-lato-rodzina-odziez-mama-i-corka-sukienka-rodzina-pasujace-stroje-sukienka-dla-dzieci-i-kobiet/ Jaka matka taka córka? A gdyby tak do tego identyczne stroje? Sukienka mama i córka to świetne rozwiązanie na rodzinne przyjęcia czy specjalne okazje by podkreślić waszą więź. W naszym sklepie znajdziesz coś co z pewnością Cię zainteresuje.      epapierosy smok
Zbiornik na paliwo i olej napędowy on- Zestawy dystrybucyjne i akcesoria. Poznaj asortyment sklepu internetowego TwojeZbiorniki.pl zbiorniki na paliwo
Home > SPORT > L arginina – jak działa na organizm?

L arginina – jak działa na organizm?

L arginina jest aminokwasem endogennym, czyli powstającym w organizmie. Gdy w organizmie występują jej niedobory, musi być dostarczana wraz z pożywieniem. Z tego względu nazywana jest również aminokwasem względnie egzogennym. Jak działa na organizm?

L arginina – działanie

L arginina stanowi prekursor tlenku azotu. Pozytywny wpływ na organizm tlenku azotu, przejawia się w rozkurczu mięśni gładkich. Efektem jest zmniejszone ciśnienie krwi, większa odporność organizmu oraz lepsza efektywność podejmowanego wysiłku fizycznego. Ostatni argument stał się powodem, dla którego l arginina zyskała popularność wśród sportowców – amatorów i zawodowców.

Warto wiedzieć, że l arginina jest silnym przeciwutleniaczem, a to wpływa na zmniejszanie występowania wolnych rodników w organizmie, które są odpowiedzialne za procesy starzeniowe oraz rozwój wielu chorób. Aminokwas ten odpowiada ponadto za regulację działania hormonu wzrostu, insuliny i glukagonu, do tego wpływa na przyspieszanie gojenia się ran.

Osoby intensywnie trenujące są narażone na zmagania ze zwiększoną ilością wydzielanego amoniaku, a l arginina wpływa na oczyszczanie wątroby, nerek i układu nerwowego właśnie z amoniaku.

Badania przeprowadzone wśród sportowców dowiodły, że aminokwas ten wykazuje korzystne działanie na zwiększanie masy mięśniowej. Wspomaga siłę mięśni i pozwala na szybszą oraz efektywniejszą regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym, niwelując uczucie zmęczenia.

Produkty, w których można znaleźć l argininę

Omawiany aminokwas występuje licznie w preparatach przeznaczonych dla sportowców. Poza sytuacjami, w których wskazana jest suplementacja z jego udziałem, z powodzeniem okazuje się być wystarczająca codzienna dieta, zapobiegająca niedoborom. L argininę znaleźć można bowiem w wołowinie, wieprzowinie, łososiu, tuńczyku, produktach zbożowych, jajach, serach twarogowych czy jogurtach. Racjonalny jadłospis jest w stanie zapewnić podaż na właściwym poziomie, tym samym wykluczając konieczność stosowania suplementacji, bądź zostawiając ją na okazję podejmowania intensywnych treningów i chęci skutecznego budowania masy mięśniowej.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *