fbpx
Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=webwomen.pl%2Fjaki-rower-stacjonarny-wybrac-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu%2F&data=2017-10-12&tytul=Jaki rower stacjonarny wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/fluid-magazine/header.php on line 36
Home > HOBBY > Jaki rower stacjonarny wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jaki rower stacjonarny wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wysiłek fizyczny jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Dzięki niemu organizm funkcjonuje w sposób prawidłowy i wygląda atrakcyjnie. Rower stacjonarny to urządzenie, które pozwala na imitację jazdy rowerem bez wychodzenia z domu. Przydatny jest szczególnie osobom, które pragną zadbać o siebie w okresie jesienno-zimowych oraz osobom po chorobach, takich jak na przykład zawał. Jaki rower stacjonarny warto zakupić? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Jakie wyróżniamy rodzaje rowerów stacjonarnych?

Każdy rodzaj roweru zależy od pozycji osoby ćwiczącej. Wyróżnić można rowery:

 • Poziome,

 • Pionowe,

 • Spinningowe.

Rowery poziome

To rower, na którym ćwiczy się z pozycji leżącej. Z pozoru wydaje się to proste, jednak ćwiczenia są trudniejsze, niż w przypadku roweru pionowego. Pedały w takim rowerze wysunięte są maksymalnie w przód. Siedzenie ma oparcie. Taki rower pozwala na ćwiczenie również mięśni brzucha. Te rowery zalecane są w szczególności dla osób skarżących się na choroby kręgosłupa oraz dla osób borykających się z nadmierną otyłością. To fantastyczna opcja dla zawodowych kierowców oraz osób, które na co dzień pracują przy biurku.

Rowery pionowe

Najbardziej tradycyjny rodzaj roweru. Można go spotkać w wielu domach. Pozycja podczas ćwiczeń jest lekko pochylona w przód tak samo, jak w przypadku tradycyjnej jazdy na rowerze. Ten rodzaj sprzętu nie jest zalecany osobom z urazami kręgosłupa. Idealnie za to przyda się osobom po przebytych zawałach serca oraz tym z innymi chorobami układu krążenia. Trening na tym rowerze idealnie buduje mięśnie nóg i ud oraz działa na wydolność płuc.

Rowery spinningowe

To najnowszy rodzaj roweru do stacjonarnego treningu.  Służy on do bardziej wymagających ćwiczeń z pozycją bardzo pochyloną do przodu. Przypomina on jazdę zawodowego kolarza, który bierze udział w wyścigu. W tym przypadku napęd został przeniesiony z korbowodu na tak zwane koło zamachowe i odbywa się za pomocą łańcucha zupełnie tak, jak w tradycyjnym rowerze. Ten rodzaj roweru to wspaniały gadżet dla zawodowego kolarza, który trenuje przed zawodami. Szczególnie przydatny jest poza sezonem, kiedy nie ma warunków do ćwiczeń w naturalnym środowisku.

Na co wato zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego roweru stacjonarnego do domu?

Oczywiście musimy zwrócić uwagę na rodzaj zasilania, system hamowania praz maksymalne obciążenie. Rower warto kupić w sklepie stacjonarnym, ponieważ będziemy mogli dokładnie określić, czy wysokość siodełka jest dostosowana do naszego wzrostu. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje, takie jak:

 • Pomiar pulsu,

 • Pomiar tętna,

 • Ilość spalonych kalorii,

 • Czas treningu,

 • Możliwość zmiany szybkości pedałowania,

 • Liczba pokonanych kilometrów.

Jakie wyposażenie dodatkowe może mieć rower stacjonarny?

Najnowsze rowery stacjonarne mogą mieć udogodnienia w postaci:

 • Podpórki na książkę,

 • Opcji słuchania muzyki dzięki podłączeniu słuchawek,

 • Miejsce na kubek.

Niektóre rowery pozwalają na podłączenie komputera do roweru. Warto więc zakupić sprawdzony model.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *