fbpx
PORTALE PARTNERÓW
Home > ZDROWIE > Gdzie najtaniej kupować leki?

Gdzie najtaniej kupować leki?

Liczba aptek stacjonarnych i punktów aptecznych wskutek wprowadzenia ustawy „apteka dla aptekarza” zmalała aż o 1137 placówek aptecznych (przez okres około 2,5 roku). To powoduje, że dostępność do leków jest zdecydowanie mniejsza.  Szczególnie w mniejszych miastach. W sytuacjach, gdy do apteki jest daleko lub ceny leków są wysokie sprawdza się apteka internetowa. Ceni niższe, dostawa bezpośrednio do domu. Pod uwagę należy wziąć jednak czas dostawy, bo trwa zwykle kilka dni. Lepiej więc zrobić zakupy z odpowiednim wyprzedzeniem. Same zakupy w aptece internetowej są łatwe i szybkie. Wybór leków jest również dużo większy niż w aptece stacjonarnej.

Żeby nie przepłacać za leki warto skorzystać z porównania cen aptek mojeApteki.pl. Dzięki porównywarce mojeApteki.pl można porównać ceny poszczególnych leków bez recepty, a także łączny koszt zakupów wszystkich leków, których szukamy. Jest to ważne, bo często się zdarza, że jeden lek jest tańszy w jednej aptece, ale drugi jest tańszy w innej aptece. Gdy chcemy kupić kilka leków powinniśmy porównać ich łączną cenę. Jak już znajdziemy aptekę, która ma najniższe ceny, ale nie ma w ofercie jednego z szukanych przez nas leków, możemy wyszukać jego zamiennik – lek o podobnym działaniu.

Należy wziąć pod uwagę również koszt dostawy, który również różni się w zależności od apteki. Apteki internetowe od określonej kwoty zakupów oferują darmową dostawę. Gdy chcemy kupić za mniejszą kwotę można zapytać znajomych czy chcą się dołączyć do zakupów, żeby dostawa była darmowa. Często się zdarza, że nawet, gdy płacimy za dostawę, to i tak oszczędzamy na koszcie leków w porównaniu, gdybyśmy kupowali je w aptece stacjonarnej. Różnica w cenie na korzyść apteki internetowej na jednym leku może wynosić nawet do kilkunastu złotych, co już pokrywa nam koszty dostawy.

Ceny wielu produktów idą w górę, więc warto korzystać z narzędzi umożliwiających porównanie cen w aptekach, żeby zaoszczędzić na koniecznych zakupach i tak już drogich leków.

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.