fbpx
Home > URODA > Pędzle do makijażu – naturalne czy syntetyczne?
makijażystka trójmiasto

Pędzle do makijażu – naturalne czy syntetyczne?

Uzupełnianie kosmetyczki lub kuferka kosmetycznego, wiąże się z wieloma inwestycjami, zarówno w same kosmetyki, jak i konieczny do wykonywaniu makijażu sprzęt. Makijażystka często kompletuje zestaw używanych przez siebie produktów przez wiele miesięcy. W związku z tym, jakie pędzle używane są przez profesjonalistów – naturalne czy syntetyczne?

 

W przypadku nakładania makijażu, większość z nas upiera się przy inwestowaniu głównie w same produkty kolorowe. Choć oczywiście nie można odmówić im tego, jak duży mają wpływ na osiągnięty efekt, często przy  tym ignorowany jest równie ważny element wyposażenia każdej makijażystki – pędzle. Istnieje jeden główny podział pędzli ze względu na włosie, z którego się składa: pędzle naturalne oraz syntetyczne. Oba mają nieco różne zastosowanie. Jakie sprawdzają się najlepiej?

Pędzle z naturalnego włosia, jak łatwo się domyślić, powstają z włosów zwierzęcych np. kozich czy wiewiórczych. W związku z tym na pewno nie będą one dobrym wyborem dla osób, dla których ważne są etyczne aspekty powstawania przyborów do makijażu. Pędzle te bardzo łatwo „pochwytują” pigment i w dość naturalny sposób rozcierają go na ludzkiej skórze. Dzięki temu dość łatwo jest osiągnąć zamierzony efekt. Pędzle naturalne szczególnie sprawdzą się w przypadku produktów sypkich, takich jak podkłady mineralne, róże w kamieniu czy prasowane cienie. Choć są przy tym stosunkowo delikatne, mogą trafić się egzemplarze nieco bardziej szorstkie, co związane jest właśnie z naturalnym włosiem, z którego powstały. Mogą też działać drażniąco na skórę skłonną do alergii.

Włosie syntetyczne, ma pewne parametry, które sprawiają, że znacznie różni się od naturalnego. Przede wszystkim, w gorszym stopniu pochłania produkt, co niestety może wydłużyć czas zwiększenia napigmentowania makijażu. Pędzle syntetyczne, zdaniem Adrianny Klatt makijażystki Trójmiasto  bardzo dobrze sprawdzą się z kolei przy produktach płynnych, jak np. pomadkach i kremowych formułach podkładów. Łatwiej umyć je z tych zazwyczaj dość trwałych produktów, a oprócz tego ich zużycie będzie dużo niższe. Rozcieranie makijażu przy użyciu włosia syntetycznego jest również nieco bardziej pracochłonne. Pędzle syntetyczne są też często tańsze od tych naturalnych, a przy tym bardzo miękkie.

 

Z powyższych informacji można wyciągnąć dość łatwy wniosek – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „naturalne czy syntetyczne?”. Makijażystka najczęściej kompletuje zestaw pędzli składający się z zarówno jednych, jak i drugich. Takie rozwiązanie również powinno się sprawdzić w przypadku amatorów i samouków wizażu.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja
Ostatnio opublikowane przez Redakcja (zobacz wszystkie)

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *