fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/166-27-x-x-x/Ukryty-tekst-rabbitmq
montaż filmów Piotrków Trybunalski - codeengineers.com opinie - Oferujemy profesjonalną obróbkę filmów dla firm! Odwiedź codeengineers.com i sprawdź.
Płoty kompozytowe http://www.ogrodzenia-deski.pl/ Oferujemy materiały na ogrodzenia dla klientów z Warszawy i okolic.
cheap products from China https://lulany.com/ Collections and cheap products from China for every occasion, welcome!          https://cetia.pl/bezpieczenstwo-i-ochrona/     Przenośna śliczna przenośna zabawka do kąpieli kopanie piasku narzędzie odporność na upadek wody gra dla dzieci wczesne artykuły szkolne
Home > ZDROWIE > Bruksizm – czym jest i na czym polega

Bruksizm – czym jest i na czym polega

Budzisz się rano z bólem głowy i szczęki? Bardzo możliwe, że cierpisz na chorobę, która jest fachowo nazywana bruksizmem. Jest to schorzenie, z którym boryka się bardzo wiele osób, gdyż dotyka nawet 20 procent Europejczyków. I choć choroba ta jest powszechnie spotykana, nadal niewiele osób jest świadomych konsekwencji wynikających z barku leczenia. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

 

Skąd bierze się Bruksizm?

Bruksizm to inaczej mimowolne zaciskanie szczęki, które najczęściej połączone jest ze zgrzytaniem zębów. Dolegliwość ta nasila się głównie w nocy, przez co wiele osób ją bagatelizuje. Nie jest to jednak rozsądne zachowanie, ponieważ problem rozwija się szybko i wywołuje przykre konsekwencje. W procesie leczenia bardzo istotna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie terapii. Lekarze są zdania, że choroba ta pojawia się przez nadmierne napinanie mięśni w okolicy szyi i głowy. Może to być również problem związany z genetyką lub wadą zgryzu. Często jednak miewa także podłoże psychiczne lub nerwowe.

 

Konsekwencje nieleczonego bruksizmu

Nieświadomie zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami, może okazać się kłopotliwe nie tylko dla osoby, która się z tym zmaga, ale również dla całego otoczenia. Jeżeli problem ten nie zostanie w porę zauważony, to prowadzić może do bardzo poważnych konsekwencji. Warto więc zgłosić się z tym problemem do specjalisty. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest wizyta w Gabinecie Pure Aesthetic – bruksizm Lublin, gdzie przeprowadzana jest szybka diagnostyka i wdrażane odpowiednie leczenie.

 

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *