fbpx
Home > URODA > Algi morskie w pielęgnacji skóry – właściwości i zastosowanie

Algi morskie w pielęgnacji skóry – właściwości i zastosowanie

Algi morskie nazywane są również glonami. W ramach tej grupy mamy do czynienia z dużą różnorodnością morfologiczną, a wszystkich gatunków glonów jest na świecie ponad 30.000. Są fotoautotroficzne i mają bardzo dużą aktywność fotosyntetyczną. Powszechne jest wykorzystywanie różnych glonów w celach leczniczych i kosmetycznych. Ich ogromny atut stanowi wysoki stopień przyswajalności i duża zawartość substancji aktywnych biologicznie. Zawierają znaczne ilości mikro- i makroelementów, między innymi sodu, potasu, wapnia, cynku, miedzi, manganu, żelaza, fosforu. Zastosowanie alg obejmuje fitoterapię, dermatologię oraz kosmetykę skóry twarzy i ciała oraz włosów. Algi w naturalnej pielęgnacji skóry pełnią rolę silnie nawilżającą (zawierają kwas hialuronowy i siarczan chondroityny), zwiększającą elastyczność naskórka, wzmacniającą ściany naczyń włosowatych oraz znoszącą obrzęki. Kosmetyki z algami pozytywnie wpływają na barierę lipidową skóry, mają też działanie antyoksydacyjne dzięki zawartości polifenoli. Algi w kosmetyce są rekomendowane dla osób narażonych na wolne rodniki tlenowe związane ze smogiem, paleniem papierosów i stresem. Wykazują też działanie kojące i antybakteryjne, co sprawia, że są polecane przy cerze trądzikowej i łojotoku. Zawarte w glonach węglowodany mają dobroczynny wpływ na pracę gruczołów łojowych.

Listownica palczysta i ulwa morska

Listownica palczasta i ulwa morska to jedne z alg chętnie wykorzystywanych w kosmetyce. Z ich dobroczynnych właściwości czerpie między innymi marka Le Petit Marseillais. Listownica jest popularnym składnikiem receptur w balsamach. Ma również w swoim składzie laminarynę i fukoidynę. Wspomaga niwelowanie opuchlizny nóg oraz cellulitu oraz stymuluje właściwe ukrwienie. Silnie nawilża i normuje pracę gruczołów łojowych. Zawarte w niej jod i tyrozyna wpływają na dobre efekty odchudzające. Listownica ma w swoim składzie substancje o właściwościach bakteriostatycznych i silnie detoksykujących. Ulwa morska nazywana bywa inaczej ulwą sałatową lub po prostu sałatą morską. W jej tkankach zawiera się ogromne bogactwo witamin oraz mikro- i makroelementów. W składzie receptur kosmetycznych ekstrakt z ulwy morskiej odpowiada za syntezę kwasu hialuronowego i ochronę naskórka przed niepożądanymi czynnikami powstającymi wewnątrz organizmu. Sałata morska zagęszcza też włókna kolagenowe. Jest polecana dla osób z cerą naczyniową. Zapobiega kruchości naczynek oraz powstawaniu pajączków i zasinień. Listownica i ulwa morska wzbogacają formuły kosmetyków i znacznie poprawiają ich biodostepność, a co za tym idzie skuteczność.

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.
Redakcja

Redakcja

Specjaliści ds. Copywritingu. Chętnie dzielimy się wiedzą dotyczącą sfery kobiecej od zdrowia, urody, mody po życie rodzinne i miłość. Tworzymy unikalne treści, które zainteresują każdego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *